Čo je EHMK?

Košice sú metropolou východného Slovenska. Historické centrum mesta je najväčšou mestskou pamiatkovou rezerváciou na Slovensku. V centre sa nachádza Štátne divadlo Košice, Štátna filharmónia Košice, Slovenské technické múzeum, Východoslovenské múzeum, Východoslovenská galéria, Miklušová väznica, Urbanová veža, Kaplnka svätého Michala, Jakabov palác, Mórový stĺp.

Košice sa môžu pýšiť prekrásnou historickou pamiatkou, najväčšiu katedrálou Slovenska, Dómom svätej Alžbety. Je hlavnou dominantou mesta a nachádza sa v strede Hlavnej ulice. Ročne sa tu konajú rôzne slávnosti, bohoslužby, prvé sväté prijímania a svadby. Medzi dómom a Štátnym divadlom je Spievajúca fontána a zvonkohra.

V historických budovách na Hlavnej ulici dnes sídlia rôzne spoločnosti a firmy, reštaurácie, kaviarne, cukrárne a iné pohostinstvá, obchody, zlatníctva, cestovné agentúry a pod. Nejeden svadobný salón v Košiciach si našiel svoje miesto v historickom centre.

Košice láka turistov aj na svoje najobľúbenejšie podujatia, ako napríklad svetoznáme výstavy v múzeách a galériách, medzinárodný festival súčasného umenia Biela noc či Medzinárodný maratón mieru.